Vítejte na našich stránkách.

Informace o našem webu a pravidla používání najdete zde.

Děkujeme, že si na přečtení pravidel stránky centerko.cz uděláte čas.

V pátek 2.9.2016 odstartoval evropský veletrh spotřební elektroniky IFA 2016 v Berlíně, který trval až do 7. září.

Dva dni před začátkem samotného veletrhu probíhají tiskové konference, na kterých jsou prezentované ty nejzásadnější produkty letošního podzimu. V tomto článku naleznete souhrn novinek, které jsou zajímavé, a které i uživatelé KODI si můžou koupit.

Acer

Acer na veletrh IFA představil různé novinky, tenké notebooky, nebo nadupaný herní notebook Acer Predator 21 X. Okrem výkonného herního notebooku s technologií Tobii, představili i monitory s touto technologií, které jsou první na světě. Jsou to herní monitory Predator Z271T, Predator XB271HUT a Predator XB251HQT.

 

Predator Z271T

acer predator z271t 03První model má zakřivený panel, úhlopříčka je 27 palců s rozlišením 1920 × 1080 bodů. Tento monitor má obnovovací frekvenci 144 Hz a odezvu 4ms. V evropě se má začít prodávat v říjnu za cenu 799 EUR (kolem 22 tisíc korun).

 

 

 

 

Predator XB271HUT

acer predator xb271hut 01

Druhý model má už rovný panel a jeho úhlopříčka je 27 palců. Rozlišení má vyšší 2560 × 1080 bodů. Tento monitor má maximální obnovovací frekvenci 165 Hz, ale jde bohužel o panel TN. Plánovaný prodej monitoru je v prosinci za cenu 899 EUR (kolem 24 000 Kč).

 

 

 

Predator XB251HQT

acer predator xb251hqt 01

Třetí a poslední novinkou je Predator XB251HQT. Tento model má rovný TN panel. Rozlišení je 1920 × 1080 bodů při úhlopříčce 24,5 palců. Monitor má 240 Hz obnovovací frekvenci. Cenu a ani dostupnost monitoru bohužel nevíme.

 

 

HP

Společnosť HP představila dvě zajímavé novinky – modulární minipočítač a netradiční desktop.

 

HP Elite Slice

HP Elite Slice

Modulární minipočítač HP Elite Slice je malá čtvercová krabička s rozměry 16,5 x 3,5 x 16,5 cm. Jednotlivé moduly se na sebe skládají a propojují konektorem USB-C. V modulech sa bude nabízet bezdrátová nabíjecí stanice, audio modul Bang & Olufsen s reproduktorem, modul s optickou mechanikou. Slice se prodává v různých variantách s procesory Intel Core 6. generace, DDR 4 RAM max. 32GB, operační systém Windows nebo i bez. Konektorová výbava: 2x USB 3.1 , 1x USB-C 3.1, HDMI, DisplayPort, gigabitový ethernet port, kombinovaný sluchátkový/mikrofonní jack. Cena začína na 699 dolarech.

 

 HP Pavilion Wave

HP.Pavilion.Wave

Počítač ukrytý v reproduktoru. Na návrhu konstrukce a zabudovaných reproduktorech se podílela společnost Bang & Olufsen. Výrobce použil 26 centimetrů vysoký reproduktor s trojúhelníkovou základnou. Unikátní konstrukce zvládne produkovat věrný 360° zvuk. V sestavě budou použity procesory Intel Core i3/i5/i7 šesté generace s operační pamětí DDR4 s kapacitou až do 16 GB. Pro uložení dat je určen 1TB pevný disk a SSD s kapacitou 128 GB. Konektorová výbava: 3x USB 3.0 , 1 USB 3.1 Type-C, HDMI a DisplayPort, ethernet, vestavěný mikrofon. Na přední straně 1 USB port a 3,5 MM audio konektor. Volitelně půjde sestavu osadit dedikovanou grafickou kartou AMD Radeon R9 M470. Cena začíná na 550 USD.

 

Ockel

Sirius A

Ockel.Sirius.A

Počítač, který se vejde do kapsy. Sirius A má dotykový 6" FULL HD displej, hliníkové tělo a dokáže nahradit běžné PC s Windows. Na zadní straně nabízí dostatek konektorů - DisplayPort, HDMI, USB-C, LAN, 2x USB 3.0, čtečka paměťových karet a napájecí konektor. Zařízení obsahuje 4-jádrový procesor Intel Atom a vestavěný akumulátor. Cena počítače zatím není známa.

Maceček Richard

Maceček Richard Google Plus

Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

Reklama

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  Kdo je připojen

  Právě přítomno: 23 hostů a žádný člen

  Podpora

  Email: podpora@centerko.cz

  Poslední komentáře

  Maceček Richard - Komentováno na Dnes bylo představeno nové Ras... v Joomla Article
  Skvělé, už to máme objednáno. Určitě to otestujeme :-)

  Android

  Recenze: BubbleUPnP

  Po testoch diaľkových ovládačov pre Kodi si predstavíme zaujímavú aplikáciu BubbleUPnP for DLNA / Chromecast. Aplikácia je výnimočná tým, že je určená nielen na ovládanie Kodi, ale slúži hlavne ako univerzálny prehrávač a streamovač z rôznych UPnP / DLNA zdrojov.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Windows

  [UPDATE] Aplikácie z Windows store: 1. mrRemote

  Po úvodnom článku o aplikáciách na diaľkové ovládanie z Windows store vám prinášame recenziu aplikácie mrRemote.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Linux

  TELEGRAM

  Dnes se podíváme na mou oblíbenou komunikační službu TELEGRAM, a to konkrétně na OS Ubuntu-Mate 16.06 LTS.