Vytisknout
Kategorie: KODI
Zobrazení: 2892

S vydáním výroční verze Windows 10, Microsoft oznámil spuštění funkce Desktop Bridge, která teoreticky umožní běžným desktopovým aplikacím převod do UWP aplikace pro Windows Store.

S Desktop Bridge mohou vývojáři získat snadný přístup k Windows Store, jež vede ke snadné distribuci a dalším bonusům, jako například Live Notes a Tiles (Dlaždice). Team Kodi zprvu na vývoj koukal s nedůvěrou, kvůli komplexnosti kódu Kodi a použití hardwarové akcelerace pro audio i video přehrávání, nevěřili, že by to mohlo fungovat.

kodiwinstore

Zanedlouho Microsoft učinil oznámení a zástupce nás kontaktoval s dotazem, zdali chceme být součástí Windows Store. Řekli nám, že pomocí Desktop Bridge vyzkoušeli konvertovat Kodi a uspěli. Byli jsme šokováni, že konvertování Kodi bylo jednoduché a s radostí jsme přijali spolupráci, kterou Microsoft nabídl.

Průběh

Aktivně jsme s vývojáři Microsoftu pracovali na vylepšení Desktop Bridge a procesu jeho užití. Tato vylepšení by měla v budoucnu ulehčit ostatním vývojářům konvertovat jejich aplikace. Jsme nesmírně vděční za jejich pomoc a těšíme se na budoucí spolupráci.

Verze, kterou Microsoft původně konvertoval byla Kodi v16, který fungoval jako ze škatulky. Nicméně s blížícím se koncem vývoje v16 a nadcházejícím v17 jsme chtěli, aby Kodi v17 byla první verze Kodi, která bude v obchodě Windows Store dostupná. Na začátku jsme potýkali s pár problémy při použití Desktop Bridge na Kodi v17. Desktop Bridge má některé malé limitace a díky naši očistě v kódu jsme na jednu z nich narazili. S pomocí jednoho ze zástupců Microsoftu a párem vývojářů jsme byli schopni identifikovat problém a malé změny v kódu na naší straně nás dostaly zpátky do hry. Když jsme se pak později dostali do problémů, které se nepodařilo hned vyřešit, Microsoft přistoupil a podal pomocnou ruku.

Nyní už jen stačilo počkat na oficiální datum spuštění pro širokou veřejnost.

Je důležití zmínit, že konvertovaná aplikace pomocí Desktop Bridge není plně UWP aplikací. Nebude možné Kodi spustit jinde než na počítačích s Windows 10 nebo Surface. Dostat Kodi plně pod UWP aplikaci by znamenalo možnost spuštění na jiných zařízeních. To je zatím pouze jen sen a vyžaduje další změny než to bude vůbec možné.

Vydání Kodi na Windows Store pro desktopy se dá brát jako první krok tím správným směrem a určitě se pokusíme tam dostat... uskutečnit návrat k XBOXu by uzavřelo kruh a naši cestu, kde to všechno začalo.

Výhody

Co to znamení mít aplikaci ve Windows Store? Je to stále to samé Kodi, na které jste zvyklí, bez limitací. I když je stále možné (a vždy bude) stáhnout Kodi z naší stránky, navíc je nyní možné pro uživatele Windows 10 stáhnout a nainstalovat Kodi z Windows Store. To přináší pár výhod, například automatické aktualizace. Windows Store aplikace používá stejná userdata jako verze z našich stránek, takže mezi těmito verzemi můžete bez problému přepínat.

Poznámka: Pokud v současnosti máte Kodi v16 a chtěli by jste zkusit v17 z Windows Store, Kodi databáze a addony budou aktualizovány na v17. Nezapomeňte zálohovat svá userdata!

Pro vývojáře Kodi je výhoda Windows Store verze možnost získání statistik pádů aplikace. To nám umožní vidět s jakými druhy pádů se uživatelé potýkají, přiřadit jim chyby a soustředit se na daný problém.

Kde získat

Navštivte Windows Store a hledejte Kodi, nebo klikněte na odkaz a jděte přímo na stránku obchodu. Je to stále zdarma a nikdy si o peníze neřekneme.
Prozatím je přidána naše Kodi v17 beta 2 a budeme pokračovat v aktualizacích až do finálního vydání. Posléze se zaměříme pouze na finální verze takže se nemusíte obávat, že získáte potenciálně nestabilní sestavení. Pro ty, kteří nepoužívají obchod mohou stále stahovat Windows verzi Kodi z našich oficiálních stránek.

Získat ve Windows 10

Nezapomeňte, že také máme oficiální tablet/telefon dálkové ovládání pro Android a iOS, se kterými můžete ovládat každou verzi Kodi u Vás doma. Odkazy také najdete na stránce pro stažení zde.

Z originálu pro Vás přeložil Jakub.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Jakub Strmeň

Jakub Strmeň

Spoluzakladatel a šéfredaktor, překladatel a miluje počítačové hry :-)

  • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento