Vytisknout
Kategorie: KODI
Zobrazení: 2487

Kodi se na svém webu prudce ohradilo vůči vyjádření v některých nedávných publikacích, kde docházelo ke spojování DRM a Kodi. Vina je valena na neodborný přístup některých YouTuberů a podvodných prodejců, jež využívají důvěřivosti uživatelů, a díky kterým je Kodi obecně považován za pirátskou platformu.

Vývojáři zdůrazňují, že Kodi je volně dostupný, open-source software, nikdy nebude vyžadovat DRM ke správné funkčnosti a nikdy nebude uzamčený. Nejedná se o pirátskou platformu a ve srovnání, dovoluje pirátství stejně jako Firefox a nebo Chrome.

DRM – Digital rights management, jedná se o souhrn technik, které opravňují vydavatele obsahu prosazovat své metody přístupu k danému obsahu, například omezení kopírování nebo sledování.

Formální postoj týmu Kodi zaujímá tyto pozice:

Kodi nikdy nebude poskytovatelem obsahu, s DRM nebo bez něj.

Kodi nikdy nepřestane pracovat s vašim obsahem.

Nikdy vám nabude zakázáno pracovat s Kodi jak si sami zvolíte.

Vývojáři nepromíjí, neodsuzují, nepovzbuzují ani nedoporučují konkrétní užití Kodi.

 kodiDRM

K čemu všechna ta debata?

Vývojáři dennodenně bojují s nařčeními z pirátství a snaží se od takových distancovat. Bohužel šum kolem Kodi a pirátství je tak velký, že vydavatelé obsahu nechtějí s vývojáři spolupracovat s vědomím, že Kodi pirátství usnadňuje. Z pohledu vývojářů je low-level DRM prvním krůčkem ke změně. Znamenalo by to poskytnutí jakéhosi rozhraní, které by spolupracovalo s DRM už nainstalovaném ve vašem systému. Například Android disponuje DRM, které umožňuje přehrávání obsahu Netflixu. Kodi by mohlo využít stejný software v Androidu k přehrávání stejného obsahu.
Možnosti přehrávání DRM obsahu jsou stále diskutovány uvnitř týmu. Připojit se k diskuzi je vždy možné na oficiálním fóru tady.

Na závěr tým Kodi žádá autory, jež se chystají psát o Kodi a souvislostech ohledně DRM, aby v případě jakýchkoliv dotazů kontaktovali napřed je samotné, než vydají text na základě povídaček a expertů z YouTube.

Zdroj: kodi.tv

 

Maceček Richard

Maceček Richard Google Plus

Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento