Ve druhém ze tří chystaných alfa vydání KODI v18 tým vývojářů shrnul stav některých prvků, které byly v určité oblasti vylepšeny. Obecná vylepšení se týkají převážně stability a použitelnosti.

Hudební knihovna

Novinkou v hudební knihovně jsou vestavěné štítky (tagy), knihovnu je možné naplnit pomocí těchto štítků namísto názvu souborů. Tato funkce je však od základu vypnutá, neboť zatím nejsou stanoveny žádné standardy anebo dokonalý software pro toto označování.

Live TV

Umožní vám používat KODI jako Live TV a pro nahrávání. Jedna z méně známých funkcí, která k dokonalému nastavení vyžaduje trošku zručnosti, jakmile ji ale nastavíte tak si ji zamilujete. K používání je potřeba externí zařízení (např USB tuner nebo síťový tuner), jako je HDHomerun, ke konverzi signálu na video stream. Vylepšení v této oblasti se týkají hlavně stability a použitelnosti.

Windows a UWP

KODI se objevilo nejdříve jako 32-bitová aplikace na Windows store, posléze dostala svou plnou 64-bitovou verzi. KODI má také nakročeno zpět ke kořenům v podobě aplikace pro XBOX.

Doporučujeme: KODI 18: 64 bit už i pro Windows a KODI se vrací na Xbox

Android

Dříve, ještě v dobách XBMC, bylo pro hladký běh KODI na Androidu zapotřebí spoustu vlastního kódu. S postupem času se situace Androidu zlepšila a vývojáři se mohli začít soustředit na vývoj nových funkcí namísto psaní vlastního kódu. Díky tomuto se Android TV dočká integrace Leanback search což umožňuje zobrazit obsah KODI přímo v televizi. Dále je zahrnutý také Google Assistant, díky němuž vlastně nemusíte uchopit dálkový ovladač do ruky. Pro Android TV Oreo je vytvořeno nové rozhraní jež zahrnuje funkci pro naplnění tzv. Kanálů (Channels), které zobrazují obsah z vaší aplikace.

Linux

Linux také získal vylepšení, která však moc neřeknou běžným uživatelům. Integrace Wayland display server protocol, který by měl nahradit X11 Windows System. Implemetace GBM (Generic Buffer Manager) a V4L2 (Video for Linux).

Retroplayer a Input manager

Usnadňuje užívání KODI za použití různých ovladačů a umocňuje zážitek Plug and Play.

Video přehrávač

Sekce byla kompletně přepracovaná a rozdělena tak, aby zpracování videa mělo největší CPU/GPU prioritu, pro plynulé audio a video během navigace v menu. Zároveň probíhají práce na zlepšení určitých částí pro větší efektivitu a menší zatížení CPU.

DRM

KODI ve verzi 18 získá schopnost přehrávat obsah třetích stran, který obvykle vyžaduje předplatné. Namísto instalování aplikací, kterým nemusíte zrovna věřit tak můžete použít už prověřené prostředí KODI. V repozitáři KODI jsou již některé addony, které tuto schopnost využívají.

Jakub Strmeň

Jakub Strmeň

Spoluzakladatel a šéfredaktor, překladatel a miluje počítačové hry :-)

 • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento

Reklama

Volny prostor

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  Kdo je připojen

  Právě přítomno: 11 hostů a žádný člen

  Podpora

  Email: podpora@centerko.cz

  Poslední komentáře

  Maceček Richard - Komentováno na Dnes bylo představeno nové Ras... v Joomla Article
  Skvělé, už to máme objednáno. Určitě to otestujeme :-)

  Android

  Recenze: BubbleUPnP

  Po testoch diaľkových ovládačov pre Kodi si predstavíme zaujímavú aplikáciu BubbleUPnP for DLNA / Chromecast. Aplikácia je výnimočná tým, že je určená nielen na ovládanie Kodi, ale slúži hlavne ako univerzálny prehrávač a streamovač z rôznych UPnP / DLNA zdrojov.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Windows

  [UPDATE] Aplikácie z Windows store: 1. mrRemote

  Po úvodnom článku o aplikáciách na diaľkové ovládanie z Windows store vám prinášame recenziu aplikácie mrRemote.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Linux

  TELEGRAM

  Dnes se podíváme na mou oblíbenou komunikační službu TELEGRAM, a to konkrétně na OS Ubuntu-Mate 16.06 LTS.