V dnešním článku si ukážeme spuštění programu PS3 Media Server. A následující použití v programu Kodi. PS3 MS je zjednodušeně program na sdílení domácích složek, obsahujících hudbu, filmy, fotky.

Kodi toto všechno dokáže přijímat pomocí domácí sítě a PS3 MS. Program PS3 Media Server je jak pro platformy Windows, Apple a také pro uživatele pestrého Linuxu.

Na oficiálních stránkách PS3 Media Server si stáhneme program pro svou platformu. V našem případě Linux Mint 17. Odzkoušeno i na distribucích Lubuntu a Crunchbang Linux, i Windows. Kliknutím na našeho Tučnáka se nám stahne soubor ve formátu tar. Soubor si rozbálíme pomocí Správy archívů, nebo jednoduše Rozbalit sem. Poté stačí pouze rozbalenou složku otevřít a PS3 spustit program PMS.sh.

Po spuštění objeví se nám úvodní obrazovka, kde PS3 hledá připojené přehrávače. Na obrázku nahoře vidíme že PS3 detekoval náš program Kodi (XBMC).

Ze všeho nejdřív si program přepneme do našeho mateřského jazyka. Změnu jazyku najdeme v General configuration - Language - Czech. Potvrdíme SAVE, a ukončíme ( Quit ). Při dalším zapnutí, máme program již v Češtině.

V Navigaci a sdílení si přidáme soubory, které chceme sdílet s ostatními počítači. Přidání provedeme jednoduše, kliknutím na ikonku zeleného plusu. Vybereme a potvrdíme. Červený křížek použijeme v případě že chceme složku odstranit. Modré šipky mění pořadí sdíleních složek.
Když jsou složky co chceme sdílet připravené, musíme naše snažení potvrdit. Stačí kliknout na Uložit! Poté zvolíme konec a server znovu pustíme. Změny již budou provedeny.

Druhé PC s KODIM

Na druhém PC, který máme na příjímání sdílených složek ( kde máme Windows, nezáleží na OS při párování ) z prvního PC, kde je již spuštěn Kodi.

Pokud si chceme například pustit videa z PC1(Linux) na PC2(Windows), stačí zvolit: Videa - Soubory - Přidat video - Vyhledat - UPnP Devices - Název vašeho sdíleného pc - Sdílenou složku - Přidat (Pojmenovat)- OK. Poté již při každém spuštění Kodi v nabídce Videa - Soubory, by měla být vámi zvolená nabídka sdíleních složek.

Nicméně pokud chcete streamovat z jednoho pc na druhý, musí být vždy sdílený pc zapnut, společně s PS3 Media serverem. Na obrázku č2, vidíme například 3 sdílené počítače s námi navolenými složkami.

Na obrázcích vidíme, jak bychom měly postupovat. Aby jste měli složky přehledné, v tabulce Přidat zdroj videa, si můžeme napsat vlastní název. Na všech Pc, najdete ostatní počítače v nabídce UPnP ( Universal Plug and Play ). Sdílet jdou pouze složky, ne samostatná videa. Je tedy na vás zda si například váš seriál rozdělíte na série, nebo budete sdílet komplet.

Zde již vidíme na sdíleném Pc1, rychlost přenosu.

Zde již vidíme na Pc2 spuštění videa.

Co se týče Hudby a Obrázků, je postup stejný. Nicméně v Kodi musíme zvolit příslušnou sekci ( Hudba, obrázky ).

Windwos

Co se týče instalace na platformě Windows, je to také velmi jednoduché. Avšak na rozdíl od Linuxu vyžaduje instalaci. Ale myslím že pro běžné uživatele co občas něco instalují, problém nebude. Stačí si stáhnout instalační soubor, otevřít a následně odklikávat volbu Další. Nastavení jsou stejná, program vypadá totožně, pouze grafika PS3 na Linuxu je poněkud nekvalitní, ale na funkci to nic nemění. :-)

 • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento

Reklama

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  Kdo je připojen

  Právě přítomno: 13 hostů a žádný člen

  Podpora

  Email: podpora@centerko.cz

  Poslední komentáře

  Maceček Richard - Komentováno na Dnes bylo představeno nové Ras... v Joomla Article
  Skvělé, už to máme objednáno. Určitě to otestujeme :-)

  Android

  Recenze: BubbleUPnP

  Po testoch diaľkových ovládačov pre Kodi si predstavíme zaujímavú aplikáciu BubbleUPnP for DLNA / Chromecast. Aplikácia je výnimočná tým, že je určená nielen na ovládanie Kodi, ale slúži hlavne ako univerzálny prehrávač a streamovač z rôznych UPnP / DLNA zdrojov.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Windows

  [UPDATE] Aplikácie z Windows store: 1. mrRemote

  Po úvodnom článku o aplikáciách na diaľkové ovládanie z Windows store vám prinášame recenziu aplikácie mrRemote.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Linux

  TELEGRAM

  Dnes se podíváme na mou oblíbenou komunikační službu TELEGRAM, a to konkrétně na OS Ubuntu-Mate 16.06 LTS.